Bizi takip edin

Politika

Erdoğan’ın Kürtlerden söz ederken; ‘temizlemek, imha etmek, teslim almaktan’ başka tek sözü kalmadı!

->

-> 56

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda gündemdeki olayları değerlendiren Erdoğan, askeri operasyonları işaret ederek ‘Son terörist imha edilene kadar ya da teslim olana kadar operasyonlar sürecek’ dedi. Erdoğan, ‘Afrin’i PYD ve YPG’den temizlemiz lazım’ diyerek, Kürtlerle savaşta yeni bir cephe daha açılacağının işaretini tekrarladı

Erdoğan, uzun süredir işgal tehdidinde bulunduğu Afrin ile ilgili şunları söyledi: “Afrin’i PYD ve YPG”den temizlememiz gerekiyor. Oradaki gözleme noktalarında biz hakim unsur olarak bulunacağız, buna mecburuz. Müttefiklik içinde kolayca çözülebilecek birçok sorun ABD tarafından çıkmaza sürüklenmiştir. Rakka, Münbiç böyledir. Bütün bu olaylar Rakka’da Münbiç’te gelin beraber halledelim dediğimiz zaman önceki yönetim burada PYD, YPG kalmayacak denmesine rağmen bu sözü tutmamışlardır. Ardından gelen yönetim SDG ile işbirliği yapıyoruz diyor. Kim kimdir, bunları gayet iyi biliyoruz. Rakka, Mümbiç, Deyrizor böyledir. Bu işi beraber halledelim dediğimiz zaman önceki yönetim, endişe etmeyin demelerine rağmen, Obama kaç kere bu sözü vermiş olmasına rağmen bu sözü tutmamıştır. Ardından gelen yönetim, ‘Biz YPG ile değil, SDG ile işbirliği yapıyoruz’ diyor. Yapmayın. Bütün bunlar ortada. Siz 12 bin kilometre uzaklıktan acaba Suriye’ye niçin geliyorsunuz? Neden? Bu soru sorulmaz mı? Bana vatandaşım soruyor”

PYD deyince ağzından çıkanları kontrol edemiyor…

DAİŞ’e karşı verdiği mücadele ile dünyanın gündeminde olan PYD ile ilgili de iddialarını iyice akıl dışı savlarla sürdüren Erdoğan, “DEAŞ denilen örgütü bu örgütle mücadele ettiğini söyleyenler tarafından icat edilmiş bir katiller ordusu. DEAŞ’ı icat ede kimse, PYD’yi kuran odur. Güya DEAŞ’a karşı mücadele ediyor denilerek beslenen PYD’nin aslında aynı madalyonun diğer yüzü olduğu ortaya dökülmüştür. Bu yüzden DEAŞ ile PYD’nin işbirliğini saygı ile karşıladıklarını söyleyenlerin aleni itiraflarından daha somut bir belge aramaya engel yoktur. Bunlar için DEAŞ, İslam düşmanlıklarını rahatça dile getirmenin bir aracıydı” diyerek de isim vermeden ABD’ye yüklendi.

HABER MERKEZİ