Bizi takip edin

Hak İhlalleri

Amedspor oyuncularına, Sarıyer taraftarından ve oyuncularından anti-Kürt ırkçı saldırı…

->

-> 60

AKP hükümeti anti-Kürt savaş politikalarını derinleştirdikçe, her alanda Kürtlere karşı ırkçı saldırılar da yaygınlaşıyor. Dün oynanan Sarıyer-Amedspor maçında da Sarıyer taraftarı anti-Kürt ırkçı saldırılarda bulundu. Sarıyerli ırkçı taraftarlar, Amedsporlu futbolculara ağza alınmayacak küfürler ederken, Sarıyerli futbolcular ise Amedsporlu Deniz Naki, Zülküf Özer ve teknik heyete saldırdı

Toto 2. Lig’inde Sarıyer’in Amedspor’u ağırladığı 9. hafta maçı Sarıyer’in 1-0 galibiyeti ile sonuçlandı. Konuk takım taraftarına yasak konulduğu için Amedspor taraftarları yine deplasmanda takımını destekleyemedi.

Sarıyer’li oyunculardan da ırkçı saldırı…

1HaberVar’dan Şaban Yerlikaya’nın haberine göre, sahada oynanan futboldan çok ev sahibi Sarıyerli taraftar ve oyuncuların Amedsporlu futbolculara yönelik ırkçı tezahürat ve saldırısı maça damga vurdu. Sarıyer taraftarı maçın başından itibaren Amedspor aleyhine bayrak açıp bozkurt işareti yaparak Amedsporlu futbolculara hakaretlerde bulunurken, saha içinde ise Sarıyerli futbolcular konuk Amedsporlu futbolculara saldırdı. Amedspor kaptanı Deniz Naki, yedek kulübede oturan kaleci Zülküf Özer ve maç sonunda soyunma odasına gitmekte olan Amedspor teknik heyetine yapılan saldırı anı cep telefonlarıyla görüntülendi.

HABER MERKEZİ