Bizi takip edin

Haber

HDP’li vekiller Riha’nın 6 ilçesinde halkla buluştu

->

-> 33

HDP, parti sözcüsü Osman Baydemir ve 6 milletvekili ile Riha’da halkla buluştu. Xelfetî ilçesi Amara mahallesini ziyaret eden HDP’liler, Öcalan’ın rahatsızlanan kardeşi Mehmet Öcalan’a ‘Geçmiş olsun’ mesajını iletti

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) halk buluşmaları Riha’da (Urfa) devam etti. Kente gelen Parti Sözcüsü Riha Milletvekili Osman Baydemir, Amed Milletvekili Sibel Yiğitalp ve Êlih (Batman) Milletvekili Ayşe Acar Başaran Wêranşar (Viranşehir) ve Serêkaniyê (Ceylanpınar) ilçelerinde, Riha Milletvekili İbrahim Ayhan Bêrecug (Birecik) ve Xelfetî (Halfeti) ilçelerinde, Semsûr Milletvekili Behçet Yıldırım, Amed Milletvekili İmam Taşçıer ve Şirnex (Şırnak) Milletvekili Leyla Birlik ise Sewreg (Siverek) ve Curnê Reş (Hilvan) ilçelerinde halkla buluştu.

Bêrecug ve Xelfetî ziyaretleri

Bêrecug esnaflarını gezen İbrahim Ayhan, yürüdüğü sokak ve caddelerde halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Beraberindeki partililer ile esnafın tek tek sorunlarını dinleyen Ayhan, “ülkenin karanlık günlerden geçtiğini; ancak aydınlık günlerin yakın olduğunu ve tüm Türkiye halklarının eşit, özgür, birlikte yaşayacağı günlerin yakın olduğunu” söyledi. Esnafların yaşadıkları ekonomik çöküntüyü aktardığı Ayhan, “ekonomin istikrar ve güven istediğini, ancak bu iki alanın da sıkıntılı olduğunu, ülkede barış, huzur ve güvenin tesis edileceği yakın gelecekte ekonominin de düzeleceğini” söyledi.

Ayhan, her 2 ilçede esnafların yanı sıra sokaktaki yurttaşlarla sohbet ederken, taziye ziyaretlerinde de bulundu. Xelfetî ilçesinde ise, Amara (Ömerli) mahallesine giderek rahatsız olan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan’a “Geçmiş olsun” dileklerinde bulundu.

Sewreg ve Curnê Reş

Amed’den Sewreg’e gelen İmam Taşçıer, Behçet Yıldırım ve Leyla Birlik de ilçe yöneticileri ile beraber çarşı esnafını ziyaret etti. Esnafın ve ilçe sakinlerinin ilgi gösterdiği HDP’liler, esnafların sorunlarını dinledi. Daha sonra kalabalık bir çay bahçesinde oturan yurttaşların masalarına konuk olan vekiller, yurttaşlar ile sohbet etti. Sewreg’te taziyeleri de ziyaret eden HDP’liler, daha sonra Curnê Reş ilçesine geçip hem esnaflar hem de yurttaşlar ile bir araya geldi.

Wêranşar ve Serêkaniyê

Parti Sözcüsü Osman Baydemir, Sibel Yiğitalp, Ayşe Acar Başaran ise, Serêkaniyê’de HDP İl ve ilçe örgütü yöneticileri ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu. Daha sonra taziyesi olan birkaç aileyi ziyaret eden HDP’liler, Wêranşar’a geçti. Wêranşar’da da çarşı esnafını gezen HDP’liler, ilgiyle karşılandı. Vekiller, esnaf ziyaretinden sonra aralarında husumet bulunan iki aileyi de ziyaret etti.

HABER MERKEZİ