Bizi takip edin

Haber

Sur’da yıkım sürüyor: Cuma gününe kadar evleri boşaltın…

->

-> 86

Yıkımın sürdüğü Sur’da yıkılacak yeni evlere polis ve zabıta eşliğinde giden müteahhitler, evlerin Cuma gününe kadar boşaltılması için süre verdi
MA’da yer alan habere göre Amed’in Sur ilçesi Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde “Kentsel dönüşüm” adı altında başlatılan yıkımın 1. Etap’ında sona gelindi ve 2. Etap bölgesinde yıkım hazırlıklarına başlandı. 2 aylık yıkımdan sonra ihale değişikliği nedeniyle yıkıma geçici olarak ara veren firmanın müteahhitleri, sabah saatlerinde polis ve zabıta eşliğionde mahallelere giderek, yıkılacak evlerin boşaltılmasını istedi. Aylardır yıkıma tepkili olan Sur halkı ise, evlerini terk etmemekte kararlı.

Yıkımın sürdüğü Alipaşa Mahallesi’nde oturan Huriye Dağ, polisin, kendilerini “Cuma günü çıkmazsanız durumu başkalarına havale edeceğiz, onlar hakkınızdan gelir” sözleriyle tehdit ettiğini söyledi.

Kış şartlarından dolayı evlerini terk etmek istemeyen ve yıkıma karşı direneceklerini belirten Songül Özdemir ise, polis, zabıta ve müteahhitlerin kendilerini dinlemediklerini ve “Siz bedavaya alışmışınız, devlet zaten size para veriyor, hepiniz nankörsünüz” şeklinde hakaretlerde bulunduklarını kaydetti.

HABER MERKEZİ