Bizi takip edin

Politika

AKP’nin zorunlu istifaları

->

-> 25

İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in ardından AKP’li Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan da görevinden istifa etti.
Konu hakkında açıklama yapan Faruk Akdoğan istifa etmesini isteyen AKP Genel Başkanı Tayip Erdoğan’a methiyeler sıralayarak, “Bana iki defa AK Parti İl Başkanlığı, 2 defada Belediye Başkan adaylığı görevini tevdi eden Sayın cumhurbaşkanımızın ve partimin her zaman emrinde olacağım” dedi.

Gökçek’in durumu

İstifası istenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ise ne zaman görevinden ayrılacağı netleşmedi. Kulislere göre Erdoğan’ın istifasını istemesine rağmen bunu getirmeyen Gökçek’in, “İstifa edersem de kaybedeceğim, dik durursam onurlu kaybederim” dediği öne sürüldü.
TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, ‘Yoksa Melih Bey istifa etmeyecek mi?’ başlıklı yazısında Gökçek’in istifasının cuma gününe kadar bir basın toplantısıyla duyurulacağının konuşulduğunu aktardı.
Yaşar, Erdoğan ile, Melih Gökçek’le arasında yapılan görüşmenin bir bölümüne İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katıldığını belirtti. Kulislerde Gökçek’in istifa etmemesi halinde Soylu tarafından görevinden alınarak yerine kayyum atanabileceği konuşuluyor.

ANKARA