Bizi takip edin

Rojava

QSD 5’i yaralı onlarca sivili kurtardı

->

-> 112

Rakka’da sivilleri kurtarmak için büyük özenle çalışmaları sürdüren QSD’nin özel ekipleri bugün de çetelerin çemberinde kalan onlarca sivili kurtararak güvenli bölgelere sevk etti. Kurtarılan siviller arasında çete mayını yüzünden yaralanan 5 sivil de bulunuyor

Demokratik Suriye Güçleri’nin (QSD) Rakka’yı özgürleştirmek için verdiği Büyük Savaş’da sivilleri kurtarmak için oluşturduğu özel kurtarma ekipleri her gün sivilleri kurtarmaya ve güvenli bölgelere sevk etmeye devam ediyor. Savaşçılar bugün de onlarca sivili DAİŞ’in elinden kurtardı ve güvenli bölgelere gönderdi.

Bazı siviller çetelerin döşemiş olduğu mayına bastı. Mayın patlaması sonucu 2 sivil yaşamını yitirdi, 5 sivil de çeşitli yerlerinden yaralandı. QSD savaşçıları, yaralı sivilleri tedavi edilmek üzere hastaneye sevk etti. Yaşamını yitiren sivillerin cenazesi ise savaşçılar tarafından alındı. Kurtarılan siviller, Rakka’nın mahallerinde çemberde kalıp da çetelerden kurtulmak isteyen sivillerin sayısının oldukça fazla olduğunu, ancak çetelerin mayınları ve keskin nişanları yüzünden kendilerini kurtaramadıklarını belirtti.

RAKKA / ANHA