Bizi takip edin

Politika

HDP’nin halk buluşmaları sürüyor

->

-> 45

HDP’nin, “Durmayalım Dur Diyelim Faşizmi Durduralım” sloganıyla başlattığı halk buluşmaları Nisebin, Adana ve Amed’te devam etti. Mêrdîn’in Nisêbîn ilçesinde yapılan halk buluşmasına Eşbaşkan Yardımcısı Nadir Yıldırım, parti yöneticileri ile çok sayıda yurttaş katıldı. Burada bir konuşma yapan Yıldırım, Ortadoğu’daki sorunların demokratik yol ve yöntemlerle çözülebileceğine işaret etti. Yüz yıldır sürdürülen savaş yönteminin halklara kazandırmadığını hatırlatan Yıldırım, demokrasi için atılacak adımlarla barışın sağlanacağını vurguladı.

HDP Adana İl Örgütü, Seyhan ilçesine bağlı Şakirpaşa ve Küçükdikili mahallelerinde esnaf ve yurttaşlara “Durmayalım Dur Diyelim” adlı bildiriler dağıtımının ardından HDP Küçükdikili Mahalle Temsilciliği’nde halkla bir araya geldi. “Vicdan ve Adalet Nöbeti”ne değinen HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, tüm baskı ve engellemelere rağmen halkla bir araya gelip, vicdan ve adaleti haykırdıklarını anlattı.

Seyhan ilçesine bağlı Şakirpaşa Mahallesi’nde de düzenlenen kadın toplantısında konuşan HDP MYK Üyesi Asiye Kolçak, hiçbir zaman geri adım atmayacaklarını belirterek, “Bizler bir araya gelip birleşerek mücadelemizi daha da yükselteceğiz” dedi.

Amed’de ilçe ziyaretleri

HDP Amed Milletvekili Nimettullah Erdoğmuş, HDP Amed İl Eşbaşkanı Gülşen Özer’in de aralarında bulunduğu bir heyet, Bismil’de esnaf ziyarete yaptıktan sonra halk toplantısı gerçekleştirdi. Burada konuşan yaşanan zor günleri hep beraber aşacaklarını belirterek, “Karanlığın aydınlığa döneceği günler yakındır” dedi. HDP Amed Milletvekilleri Feleknas Uca, ve Ziya Pir ile parti yöneticileri ise Eğil’de esnaf ziyaretinin ardından ilçeye bağlı köylere giderek halkla bir araya geldiler.

HABER MERKEZİ