Bizi takip edin

Kültür-Sanat

14 yıl sonra yeniden…

->

-> 20

Ovacık köyü sakinlerinin 14 yıl önce rol aldığı yörük çadırındaki yaşam öyküsünü anlatan ‘Tek Kadın’ filmi Anneler Günü anısına yeniden gösterildi. Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Ovacık köyü sakinlerinin 2003 yılında rol aldığı “Tek Kadın” filmi Toroslar Belediyesi tarafından Anneler Günü anısına bir kez daha gösterildi. Mersin Yazarlar Derneği’nin de girişimleri sonucunda belediyeye bağlı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gösterilen filme, rol alan köylüler davet edildi. Köylüler filmi izlerken geçmişi yad etti, kimi zaman gözyaşı döktü, kimi zaman alkışlarla filmi seyretti.

Yörük çadırında dramatik bir yaşam

Yörük çadırında süren dramatik bir yaşam öyküsünün anlatıldığı filmde, analık elinde büyüyen bir genç kadının başına gelenler izleyenleri göz yaşına boğuyor. Duygu yüklü filmde ayrıca Yörük yaşamında dünür olma, nişan ve düğün merasimleri en ince ayrıntılarına kadar işleniyor, Yörenin tarihi ören yerleri de film karelerinde gösteriliyor.

Filmin başrol oyuncularından Suna Şişman, 14 yıl önce öğrenciyken şimdi bir anne. Filmin içinde okuduğu “Anam” şiirini film gösterilmeden önce sahnede aynı heyecan ve duygu ile okuması bol bol alkış aldı.
Filmin sonunda Toroslar Belediyesi Meclis üyelerinden Bilal Candan ve Aziz Mil, filmin öykü yazarı Mehmet Doğan ile Mersin Yazarlar Derneği Başkanı ve Senarist Rüştü Aydın’ı tebrik ederek çiçek takdim edildi. Sahneye davet edilen oyuncularla günün anısına fotoğraf çekildi. MERSİN