Bizi takip edin

Haber

Gülmen ve Özakça’nın direniş alanından: Kazanana kadar da burada olacağız

->

-> 56

İşlerini geri almak için girdikleri direnişin 190’ıncı, açlık grevinin ise 70’inci gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, kendileri için yapılan açıklamaya sağlık durumları dolayısıyla katılamadı. Eyleme destek veren ve direniş alanında konuşan  Mehmet Dursulu, ‘Kazanana kadar da burada olacağız’ dedi

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevinin 170’inci gününde İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapıldı. Açıklamaya CHP’li vekiller Murat Emir, Mehmet Göker, Tanju Özcan, Muharrem Erkek ile Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı. Polislerin daha önce İnsan Hakları Anıtı önündeki çiçeklere el koymasına tepki amacıyla, “Ağaca, suya, toprağa, çiçeklere olan düşmanlığa gıcığım” yazılı pankart asıldı.

Direnişçiler Yüksel Caddesi’ne gelemedi

Öğlen saatlerinde Yüksel Caddesi’ne gelen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, kötüye giden sağlık durumları nedeniyle, kendilerini iyi hissetmedikleri için açıklamaya katılamadı.

Kazanana kadar direnişe devam

Açlık grevine destek amacıyla direniş alanında bulunan Mehmet Dursulu yaptığı konuşmada, “190 gündür buradayız AKP faşizminin yarattığı bu tekçi, faşist, baskıcı zihniyeti teşhir etmek için buradayız ve kazanana kadar da burada olacağız” diye konuştu. KHK ile ihraç edilen kamu emekçilerinden biri olan Dursulu, polislerin 2 gün önceki müdahalesinde dişinin kırıldığını söyledi ve “Bu saldırılar ancak bizim bedenimize zarar verebilir, irademize, kararlılığımıza hiçbir şekildi zarar veremez” diye ekledi.

‘İktidara sesleniyoruz haksızlığa son verin’

Bu haksızlığa son verilmesi gerektiğinin altını çizen CHP Ankara Milletvekili Murat Emir de şu çağrıyı yaptı: “Bu güne kadar bu mücadeleye ve milyonların sesine bunca haksızlığa karşın sessiz kalan başta Meclisteki bütün siyasilere ve iktidar sahiplerine sesleniyoruz, bu haksızlığa son verin. Bu haksızlıklar Türkiye’yi yaşanmaz bir yer haline getiriyor” dedi.

ANKARA