Bizi takip edin

Haber

Marmaris’teki kazada yaşamını yitirenler son yolculuklarına uğurlandı

->

-> 73

Anneler Günü nedeniyle Marmaris’e giderken kaza yapan midibüste yaşamını yitirenler gözyşları içinde son yolculuklarına uğurlandı

İzmir’den Marmaris’e Anneler Günü etkinliği kapsamında yola çıkan kadınları taşıyan tur otobüsünün devrilmesi sonucu yaşamını yitirenler son yolculuklarına uğurlandı. Yaşamını yitirenlerden Selda Altay, Hatice Güllü, Ayşe Kolcu, Mübeccel Dedeoğlu, Ayşe Nur Namlı Arkan, Serpil Kaldırımcı ve Mükerrem Salcan’ın cenazesi, İzmir’de Yeni Buca Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenazeye, Başbakan Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile kent milletvekilleri katıldı.

Lise öğrencisi Melisa’yı arkadaşları uğurladı

Yaşamını yitiren kişilerden 17 yaşındaki lise öğrencisi Melisa Şele’nin cenazesi, İzmir’in Menderes ilçesinde defnedildi. Menderes Belediyesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3. sınıf öğrencisi olan Şele için burada tören yapıldı. Törene Şele’nin arkadaşları da katıldı. Habil Güler’in cenazesi Buca’da bulunan Yeşil Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Kaynaklar Mezarlığı’na defnedildi. Münire Güler’in cenazesi ise ailesinin talebi üzerine İzmir’in Bornova ilçesinde defnedildi. Kazada yaşamını yitiren midibüs şoförü Armağan Sertbaş da Kaynaklar köyünde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cemevinden uğurlandı

Kazada yaşamını yitiren 2 çocuk annesi Gülizar Kılıç, Uzundere Cemevi’nde yapılan törenin ardından Uzundere Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. Yaşamını yitirenlerden Cemile Sönmez, Nazlı Ceylan, Kemal ve Nesrin Öksüz çifti, Fatma Sevindik ile Zeynep Öksüz’ün cenazeleri ise farklı camilerde kılınan cenaze namazlarının ardından Yeni Buca Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı. Yaylacık Camii’nde cenaze namazları kılınan Öksüz çifti ile Fatma Sevindik’in cenazesine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da katıldı.

Kazada yaşamını yitiren Zübeyde Çalık Ankara Polatlı’da, Feray Akın ise Çanakkale’de son yolculuklarına uğurlanırken, Sultan Karadağ’ın cenazesi defnedilmek üzere Semsûr’a (Adıyaman) doğru yola çıkarıldı.

Yaşamını yitirenlerden Leyla Konakçı ve Fermudiye Ay’ın ise yarın defnedileceği öğrenildi.

İZMİR / dihaber