Bizi takip edin

Haber

Bu kez de ‘fren tutmuyordu’ savunması

->

-> 108

Silopiya’da kullandığı zırhlı araçla bir evin duvarına çarparak 2 çocuğu katleden polis tutuklanırken, Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı olaya ilişkin açıklama yaptı. Savcılık polisin aracın frenlerinin tutmadığı iddiasında bulunduğunu belirtti

Şirnex’ın (Şırnak) Silopiya ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde 3 Nisan gecesi zırhlı araçla bir evin duvarına çarparak, 7 yaşındaki Muhammet ve 6 yaşındaki Furkan Yıldırım kardeşleri katleden polislerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Zırhlı aracın sürücüsü polis tutuklandı. Görgü tanıkları, zırhlı araçtaki polislerin sarhoş olduğunu iddia etmişti.

2014 yılındaki kazaya değindi

Öte yandan soruşturmaya ilişkin açıklama yapan Cizre Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın meydana geldiği andan itibaren adli makamların hızlı şekilde soruşturma işlemlerine başladığını ileri sürdü. Yıldırım ailesinin evine 2014 yılında da bir aracın çarptığını ve olay hakkında takipsizlik kararı verildiğini ifade eden savcılık iki olay arasında bağlantı kurmaya çalıştı. Polisin aracın freninin tutmadığını söylediğini belirten savcılık, “Şüpheli polis memurundan alınan kan örneğinde alkole rastlanmadığı tespit edilirken, ilk bilgilere göre aracın fren mekanizmasında bir arızadan dolayı kazanın meydana gelmiş olabileceği değerlendiriliyor” iddiasında bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, olaya ilişkin soruşturmaların devam ettiğini söyledi.

ŞIRNEX