Bizi takip edin

Haber

Demokrasi güçlerine operasyon: Gerekçe ise Gezi

->

-> 91

Sabah saatlerinde ESP, SGDF, EMEP, ÖDP ve Halkevi üyeleri ile Kaldıraç Dergisi okurlarının evine düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kişi, ‘Referandumu bahane ederek 1 Mayıs öncesi Gezi gibi olaylar çıkarmaya çalışmak’ gerekçesiyle gözaltına alındı. Öte yandan Dersim ve Xarpêt’de de gözaltı operasyonları yapıldı

İzmir’de sabah saatlerinde Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), Halkevleri, Emek Partisi (EMEP), Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyeleri ile Kaldıraç Dergisi okurlarının evine eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Operasyonda evleri basan polisler bazı kapıları “koç başı” ile kırarken evleri didik didik aradı. Aramaların ardından çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Polislerde bulunan tutanakta, “Referandumu bahane ederek 1 Mayıs öncesi Gezi gibi olaylar çıkarmaya çalışmak” ifadelerinin yer aldığı aktarıldı. Gözaltı sırasında, “Susma Haykır Başkanlığa Hayır” sloganı atıldı. Gözaltına alınanlar, İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Dersim ve Xarpêt’de de gözaltı

Öte yandan, Dersim merkeze bağlı Cumhuriyet (Gazik) Mahallesi’nde sabah saatlerinde yapılan ev baskınında Munzur Üniversitesi öğrencisi Sevcan Topal gözaltına alındı. Yine Dersim merkezli yürütülen soruşturma kapsamında Xarpêt’de de (Elazığ) Hasret Süzgün adlı yurttaş gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi bilinmeyen Topal ve Süzgün İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

HABER MERKEZİ