Bizi takip edin

Haber

Gazi’de olay yeri inceleme tutanağında dehşet kanıtlandı

->

-> 102

Doğum günü kutlamasından dönen Barış Kerem ve Oğuzhan Erkul’un polisler tarafından katledilmesine ilişkin olay yeri inceleme tutanağına göre, 6 ayrı silahtan 35 kovan ve 1 mermi çekirdeği tespit edildi, 26 adet mermi de araca isabet etti

İstanbul’un Sultangazi İlçesi Gazi Mahallesi’nde 14 Nisan gecesi polisin açtığı ateş sonucu Barış Kerem ve Oğuzhan Erkul’un yaşamını yitirdiği, Ramazan Altürk’ün ağır yaralandığı olaya ilişkin hazırlanan olay yeri tutanağında önemli detaylara yer verildi. Tutanağa göre, 6 ayrı silahtan 35 kovan ve 1 mermi çekirdeği ile araca isabet eden 26 adet mermi deliği tespit edildi.

Silinen kayıtlar istendi

Tutanağın yanı sıra polis araçlarında bulunan kamera kayıtları da inceleme heyeti tarafından alındı. Olay yeri inceleme tutanağında, olayın yaşandığı Gazi Kent Ormanı girişinde bulunan ve bozuk olduğu iddia edilen kameralara dair bilginin istenmesine ve varsa olay gönüne dair görüntülerin istenmesine karar verildi.

İfadelerin alınması bekleniyor

Daha önce olay yerinde bulunan Gazi Polis Merkezi Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli 9 polisin silahlarına Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından el konulurken, polislerin birkaç gün içerisinde ifadelerinin alınması bekleniyor.

Avukatlardan suç duyurusu

Öte yandan, avukatlar Oya Arslan ve Meral Haybanat Yeşil, olay yerinde bulunan 9 polis hakkında suç duyurusunda bulundu.

İSTANBUL