Bizi takip edin

Haber

Gazeteciye gazetecilikten operasyon!

->

-> 11

Üniversite öğrencisi Kemal Kurkut’un polisler tarafından vurulduğu anları an be an fotoğraflayan dihaber editörü Abdurrahman Gök’ün evine baskın düzenlendi

Amed’de 21 Mart günü düzenlenen Newroz’da üniversite öğrencisi Kemal Kurkut’un polisler tarafından vurulduğu anları fotoğraflayan dihaber editörü Abdurrahman Gök’ün Amed’in Bağlar ilçesindeki evine polis baskın yaptı. Saat 08.00 sularında gelen polisler, Gök’ün bulunmadığı evde arama yaptı.

Tüm eşyaları dağıtarak arama yapan polis, 4 kitap ile bir derginin yanı sıra Gök’e ait kullanmadığı 2 telefona el koydu. Evdeki fotoğraf makineleri de incelendi. Gök’ün ev arkadaşlarına, soruşturmanın Ankara merkezli olduğu ve TEM Şube Müdürlüğü’ne giderek ifade vermesi gerektiğini bildiren polis, aksi halde gözaltı kararı çıkarılacağını tebliğ etti.

Tutuklu gazetecinin ismi listede!

Polis bir buçuk saatlik aramanın ardından evden çıkarken, ellerindeki tutanakta tutuklu bulunan DİHA Haber Müdürü Ömer Çelik ile başka bir gazetecinin isminin not alındığı görüldü.

Gök, olaydan 8 gün sonra 29 Mart’ta avukatlarıyla birlikte Diyarbakır Adliyesi’ne giderek, olayla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı’na ifade vermişti. Savcının talebi üzerine, Gök tarafından çekilen 26 fotoğraf karesi de savcılığa teslim edilmişti.