Bizi takip edin

Haber

Yandaş medya gerçekleri açıklayan AGİT üyelerine saldırdı

->

-> 24

Yandaş medyası hükümete yakınlığını kanıtlamak için referandum seçimini takip eden ve karşılaştıkları hile ile şaibelere ilişkin açıklama yapan AGİT üyelerini hedef gösterdi

Bütün dünyada seçim gözlemleri yaparak raporlar hazırlayan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) Türkiye ve Kürdistan’daki seçim gözlemi yeni bir krize dönüştürülüyor. AGİT heyetinin seçimdeki şaibelere dikkat çekerek yaşanan hilelere şahit olmaları ve yaptığı ön açıklama, havuz medyası tarafından saldırıya uğraması için yeterli oldu.

Fotoğraf kullanarak saldırdılar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AGİT heyetine yönelik, “Siz kim oluyorsunuz haddinizi bilin” şeklindeki çıkışından sonra bugün bütün AKP basını AGİT heyetini ve üyelerini “terörist” ilan etti. Güneş, Takvim, Vatan, Akşam, Akit, Star, Yeni Şafak, Sabah gibi bir çok gazete AGİT üyelerini “terörist” ilan ederek hedef gösterdi. AGİT üyeleri için “PKK yandaşı” olduğuna dair haberleri servis eden havuz medyası, bunun için de AGİT ile ilgisi olmayan Sol Parti üyesi Andrej Hunko’nun PKK bayrağı ile çekilmiş bir fotoğrafını kullandı.

Oysa Hunko, Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi tarafından gönderilen 23 kişilik siyasi gözlemci arasında yer alıyordu. Ayrıca Hunko, bugün kullanılan fotoğrafı gerekçe gösterilerek Amed ve Mêrdîn’de seçim gözlemi yapması engellendi.