Bizi takip edin

Politika

Siyasi partiler: Yok hükmündedir

->

-> 8

Siyasi parti temsilcileri, şaibeli olarak tarihe geçen referandum seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Kararı tanımadıklarını vurgulayan siyasi parti temsilcileri, seçimlerin gayri meşru olduğunu söyledi.

Teslim olmayız

Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, Türkiye’nin yarısının 16 Nisan’da oyunu “Hayır”dan yana kullandığını kaydetti. Ersoy, “Demokrasi mücadelemize sahip çıkmak için ‘Hayır’ı nerede savunduysak şimdi de savunacağız. Yalana, dolana, zorbalığa teslim olmadık, olmayız” dedi.

Saray için sonun başlangıcı

Sonuçları tanımadıklarını ve meşru görmediklerini dile getiren Devrimci Parti Genel Başkanı Ufuk Göllü, OHAL koşullarında eşit bir çalışma yürütülmediğinin altını çizdi. Göllü, “Diktatörlüğe karşı mücadelemiz sokakta sürecek. Halk kazanacak. Bu Pirus Zaferidir” dedi.

Mücadele edeceğiz

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan yaptığı açıklamada, OHAL koşullarında yapılan seçimin kampanyasının eşitsizlik ve haksızlıkla dolu olduğunu dile getirdi. Gürkan, “Şaibeli referandum sonuçlarına ve tek adam yönetimine karşı mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Zaferi teslim etmeyeceğiz

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Başkanı Erkan Baş, tarihin en hukuksuz ve adaletsiz seçiminin gerçekleştiğinin altını çizerek, “Hiç kimse ama hiçkimse bin bir zorlukla kazandığımız bu zaferi, yalancılara ve hırsızlara teslim etmemizi beklemesin” dedi.

Bu seçim yok hükmündedir

ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş da, seçimin gayrimeşru olduğunu belirtti. “Devlet tüm olanaklarıyla ‘Evet’ cephesi lehine çalıştı. Evet için çalışmayan devlet görevlisi yoktu” diyen Taş, referandumun “yok” hükmünde olduğunu kaydetti.