Bizi takip edin

Haber

OHAL 3’üncü kez uzatıldı

->

-> 12

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Olağanüstü Hal’in 3 ay süreyle uzatılması kararının imzalandığını duyurdu. Meclis’e sunulan OHAL tezkeresi kabul edildi. Böylelikle OHAL 3’üncü kez uzatılarak bir yılı tamamlamış olacak

Askeri darbe girişimi sonrası 16 Temmuz 2016’da ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) 4’üncü kez 3 ay daha uzatıldı. Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 22.30’da başladı. Toplantı 1 saat 15 dakika sürdü. Toplantı sonrası OHAL’in 3 ay daha uzatılacağı belirtildi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un toplantı sonrasında yaptığı açıklamada, “MGK kendi uhtesinde olan OHAL’in uzatılmasıyla ilgili konuda Bakanlar Kurulu’na tavsiye kararında bulundu. Bu karar ele alınarak Çarşamba saat 01.00’den itibaren OHAL’in 3 ay uzatılmasıyla ilgili yazı kaleme alındı ve Bakanlar Kurulu kararı imzalandı. Konu TBMM’ye gelecektir ve onayıyla 3 ay daha uzatılacaktır” ifadeleri yer aldı.

OHAL tezkeresi, bugün Meclis Başkanlığı’na sunuldu. Tezkere Meclis’te kabul edildi.

HABER MERKEZİ