Bizi takip edin

Haber

KCK’den açlık grevindeki tutsaklara çağrı…

->

-> 13

Sağlık durumu kritik aşamaya gelen ve birçok tutsağın kan kusmaya başladığı açlık grevlerine ilişkin KCK’den açıklama geldi. KCK yaptığı açıklamada, ‘Bizler de halkımız da gündemleşen konuların takip edilmesi ve bu yönlü mücadelenin başka yol ve yöntemlerle verileceği inancıyla süresiz dönüşümsüz açlık grevinin bırakılmasını istiyoruz’ dedi

Cezaevlerinde açlık grevlerinde olan tutsakların durumu kritik aşamaya gelirken birçok tutsak kan kusmaya başladı. Tutsaklara açlık grevini sonlandırma çağrısı yaptığı yazılı açıklamada KCK, “Tutsaklar eylemleriyle AKP-MHP faşizmine karşı yürütülen demokrasi mücadelesini de güçlendirmişlerdir. Bu açıdan bu direnişin daha fazla uzatılmasına gerek kalmamıştır. Bizler de halkımız da gündemleşen konuların takip edilmesi ve bu yönlü mücadelenin başka yol ve yöntemlerle verileceği inancıyla süresiz dönüşümsüz açlık grevinin bırakılmasını istiyoruz” ifadeleri kullandı.

Eylem derhal sonlandırılmalı

Tutsakların PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin, Kürt halkı üzerindeki faşist saldırıların ve zindanlardaki baskıların durdurulması için direnişe geçtiğini kaydeden KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, “300 civarındaki arkadaş ölüm orucunu sürdürürken, binlerce tutsak da dönüşümlü açlık grevi yürütmektedirler… Halkımız da demokratik kamuoyu da bizler de bundan sonra zindan direnişçilerinin gündemleştirdiği konuları takip edeceğiz ve bu yönlü gereken çaba içinde olacağız. Bu çerçevede halkımız ve demokratik güçlerden gelen talepler de dikkate alınarak ölüm sınırına gelen eylemler derhal sonlandırılmalıdır” diye belirtildi.