Bizi takip edin

Politika

Referanduma itiraz için istifa etti; Ankara’ya yürüyor

->

-> 63

Referandum sonuçlarına itiraz ederek, hekimlikten istifa eden Doktor Hülya Şen, Kadıköy’den, Ankara’da bulunan YSK Genel Merkezi’ne doğru yürüyüşe geçti.

Referandum sonuçlarına itiraz eden Doktor Hülya Şen, 25 yıllık hekimliğinden istifa etti. Şen, Kadıköy Altıyol Meydanı’ndan başlayarak, Ankara’da bulunan Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) Genel Merkezi’ne doğru yürüyüşe geçti. Üzerine, “#projenizdeğiliz” yazılı beyaz bir tişört giyen Şen, sevenleri, arkadaşları, kızı ve dayanışma için gelen yurttaşlar tarafından uğurlandı. Şen, bugün itibari ile İstanbul’un ilçesi Tuzla’ya kadar yürümeyi planladığını ve ardından araç ile Ankara’ya gideceğini belirtti.

‘Halkın vicdanında karşılık bulmadı’

Kendisini yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Şen, YSK’nin seçim kararının sıkıntılı olduğunu ifade ederek, “Fakat bu karar Türk halkının vicdanında karşılık bulmadı. YSK’yı adil bir karar vermek için göreve çağırıyorum” dedi. Şen, YSK’nin dışında siyasi partilere de oylara sahip çıkma çağrısı yaptı. Yürüyüşe başlamasının esas nedeninin süreci anlatmak olduğunu dile getiren Şen, “Herkesi yanımda görmek isterim” diyerek yürüyüşe başladı. İhraç edilen kamu emekçilerini de selamlayan Şen, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları ile karşılandı. Şen, YSK’nin ardından siyasi partilere de uğrayacağını anlattı.

İSTANBUL