Bizi takip edin

Haber

MHP’li Ümit Özdağ: Sandıkların daha yüzde 69.7’si sayılmış durumda

->

-> 12

MHP’nin muhaliflerinden Ümit Özdağ, YSK’nin şu ana kadar sandıkların yüzde 69.7’sini açıkladığını ve buna ‘Evet’in yüzde 53 ile önde gittiğini belirtti. CHP ise sandıkların yüzde 60’ına itiraz etti

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) muhaliflerinden Ümit Özdağ, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) sandık sayımını henüz tamamlamadığını, şu ana kadar yüzde 69.7 sandık sonucunun sayıldığını kaydetti. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Özdağ, YSK’nin 69.7’lik sayımına karşılık yüzde 53 ile “Evet”in önde olduğunu ancak büyükşehirlerdeki sonuçların büyük oranda dahil olmadığını söyledi. Özelikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde sonuçların daha dahil edilmediği ileri sürüldü.

CHP itiraz etti

Özdağ, CHP’li yetkilerle yaptığı bir görüşmenin detaylarını vererek, partinin sandıkların yüzde 60’ında yaşanan ihlaller üzerine itiraz ettiğini aktardı. Özdağ, şunları söyledi: “YSK almış olduğu karar üzerinde mühür olmayın oyların kullanılmasının meşru kabul edilmesi hukuken kabul edilecek bir şey değil. Dışarıdan gelmediğinin ispatlanması durumunda diyor. Kim ispatlayacak? Kendisi ilan etmiş bu ancak mühürlü oylarla olur. Sonra AKP’li bir üye sandıklar açıldıktan sonra itiraz ediyor ve YSK olur diyor. CHP genel başkan yardımcısı ile yaptığım konuşmada aldığım sonuçlara göre, yüzde 69.7, sandık açılmış ve yüzde 60’ına itiraz var. Üstelik büyük kentler daha YSK sonuçlarına girilmemiş. Lütfen yorum yaparken bu işin bitmediğini göz önünde tutalım. YSK’nin almış olduğu bu karar sıkıntılar içeren bir karardır. Türk halkının elinden kimsenin iradesini almaması gerekir.”