Bizi takip edin

Haber

Katledilen gençlerin cenazeleri Tokat’a uğurlandı

->

-> 19

Gazi’de polisin açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Barış Kerem ile Oğuzhan Erkul’un cenazeleri, defnedilmek üzere Tokat’ın Zile ilçesine doğru yola çıkarıldı

İstanbul’un Sultangazi ilçesine bağlı Gazi Mahallesi’nde polisin araca açtığı ateş sonucu yaşamını yitiren Barış Kerem ile Oğuzhan Erkul’un cenazeleri, defnedilmek üzere Gazicemevi’nden Tokat’ın Zile ilçesine götürülmek üzere yola çıkarıldı. Cenazeler yola çıkarılmadan önce Gazi Cemevi’nde tören düzenlendi. Törene, Erkul ile Kerem’in yakınlarının yanı sıra HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ataş ve HDK Eşsözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit ve çok sayıda kişi katıldı.

Cenazede, Erkul’un kardeşi “Ben kardeşimi istiyorum” şeklinde tepkisini dile getirdiği sırada sinir krizi geçirdi. Kerem’in annesi ve babaannesi de “Özgür yaşayacaktı, şimdi daracık kutunun içinde. Yavrumu özgür yaşatmadı katiller, yavrum karıncayı incitmiyordu” diye ağıt yaktı.

Cenazeler yola çıkarıldıktan sonra iki gencin öldürülmesini Gazi Hastanesi önünde protesto eden gruba, polis biber gazı ile müdahale etti. Bunun üzerine grup, barikatlar kurarak sloganlarla karşılık verdi.

Mahalledeki gerginlik sürüyor.