Bizi takip edin

Politika

Erdoğan YSK’ye teşekkür etti

->

-> 61

Muhalefetin şaibe olarak değerlendirdiği referandumun resmi olmayan sonuçlarına ilişkin ‘Hayır’ın çıktığı İstanbul’da açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Başta YSK olmak üzere tüm sandıklarda yer alan vatandaşlarıma, çok çok teşekkür ediyorum’ dedi

Seçim sonuçlarında bir çok şahibe olduğunu söyleyen HDP ve CHP’ye rağmen balkon konuşması yapan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Hamdolsun bu zoru başardık milletimizin desteğiyle tarihimizin en önemli reformunu hayata geçiriyoruz” dedi. Milletin iradesi ile karar verildiğini iddia eden ve yapılan hilelere dair tek kelime etmeyen Erdoğan, “İlk defa sivil siyaset eliyle yönetim sistemimizi değiştiriyoruz. Bu değişim elbette anayasa değişikliğiyle gerçekleşiyor. 16 Nisan hepsinin çok ötesinde bir anlama sahiptir” diye konuştu.

Erdoğan, “Hükümet sistemiyle ilgili değişiklikler 3 Kasım 2019’da yapılması planlanan seçimlerle girecektir” ifadelerini kullandı. YSK’ye teşekkür etmesi dikkat çeken Erdoğan, “Başta YSK olmak üzere tüm sandıklarda yer alan vatandaşlarıma, çok çok teşekkür ediyorum” dedi.