Bizi takip edin

Haber

Demirtaş ve Yüksekdağ cezaevinde oy kullandı

->

-> 19

HDP eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, DBP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, 11 HDP’li vekil ile 83 belediye eşbaşkanı cezaevinde oy kullandı

“Tek adam” sisteminin oylanacağı referandumda Kürt siyasetinin temsilcileri cezaevlerinde oy kullandı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, 11 HDP’li milletvekili ve 83 belediye eşbaşkanı bulundukları cezaevinde oy kullandı. 4 Kasım 2016 günü gözaltına alınıp tutuklanan Demirtaş, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde, Eşbaşkan Yüksekdağ ise Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde oy kullandı.

Yine tutuklu HDP’li milletvekilleri Çağlar Demirel, Gülser Yıldırım ve Besime Konca, Kocaeli 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde, Nursel Aydoğan, Meral Danış Beştaş, Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Ayhan Bilgen, Silivri 9 Nolu Kapalı Cezaevi’nde, Abdullah Zeydan Edirne F Tipi Cezaevi’nde, Ferhat Encu ve İdris Baluken de Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde oylarını kullandı.

Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın aralarında bulunduğu 83 belediye eşbaşkanı da cezaevinde oy kullandı. DBP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel Silivri’de ve KHK ile kapatılan Kongreya Jinên Azad (KJA) Sözcüsü Ayla Akat Ata da Kandıra’da oy kullandı.

HABER MERKEZİ