Bizi takip edin

Haber

CHP’den yeni açıklama: Manipülasyon var ‘Hayır’ önde

->

-> 16

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, ‘Manipülasyon var. Hayır artıyor. Daha Trakya, İstanbul, Akdeniz bölgesinden sonuçların bir kısmı geldi’ dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger CHP Genel Merkezi’nde bir konuşma yaptı. Aksünger “Bir tarafta devlet bir tarafta millet. Merak etmeyin millet kazanacak. Manipülasyon var. Hayır artıyor. Daha Trakya, İstanbul, Akdeniz bölgesinden sonuçların bir kısmı geldi. Hayır önde gidiyor merak etmeyin” dedi. Aksünger görevlilere de “Sandıkları terk etmeyin” çağrısını yineledi.

‘YSK eliyle sahtecilik’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) mühürsüz oy pusulalarının ve zarfların geçerli olacağına yönelik açıklamasına ilişkin, “Gerek kanunda gerekse kendi genelgesinde daha oylama başlamadan önce bunlar net olarak tespit edilmiş olmasına rağmen, sayımlar başladıktan sonra AKP temsilcisinin itirazını dikkate alarak mühürsüz oy pusulalarının ve zarfların geçerli olacağına karar vermiş ve bunu duyurmuştur. Bu seçimlerde sahteciliğe Yüksek Seçim Kurulu eliyle izin verilmesi demektir” dedi.

ANKARA