Bizi takip edin

Haber

Aktaş ve Yavuzel’in anneleri de oy kullandı: Cesur yürekli gençler için

->

-> 22

Şirnex’in Cîzir (Cizre) ilçesinde sokağa çıkma yasakları sürecinde bodrumlarda öldürülen gazeteci Rohat Aktaş ve Kürt siyasetçi Mehmet Yavuzel’in anneleri de sandık başına gitti.

Azadiya Welat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Rohat Aktaş’ın annesi Lemiha Aktaş ve babası Ferit Aktaş ile aynı bodrumda öldürülen DBP PM Üyesi Mehmet Yavuzel’in annesi Hanım Yavuzel, “Cesur yürekli gençler için” oy kullandıklarını dile getirdi.

Riha (Urfa) merkez Karaköprü ilçesi Mehmet Güneş Sosyal Bilimler Lisesi’nde oy kullanan Rohat Aktaş’ın annesi Lemiha Aktaş, “Yaşanan katliamlara dur demek ve ezilen halkların gün görmesi için oyumuzu kullandık” dedi.

Merkez Eyyübiye ilçesi Akşemseddin Mahallesi’nde aynı isimde bulunan ilköğretim okulunda oy kullanan Mehmet Yavuzel’in annesi Hanım Yavuzel de, 7 Haziran seçimlerinde oğlu Mehmet ile birlikte oy kullandığını anımsatarak, oğlunu ondan alan sisteme karşı oyunu kullandığını söyledi. Yavuzel, “Cizre için, Mehmet Yavuzel ve arkadaşlarının hatırı için oy kullandım. Çocukların geleceği için, 15 yıllık iktidar olan hükümetin artık düşmesi için oy kullandım. Bu halk için ne yaptı ki? Tabii ki hiç bir şey. Onların yalanları için, baskı gören kadınlar için, bedeni teşhir edilen kadınlar için, cesur yürekli gençler için, özgür bir Kürdistan, güzel bir dünya için oyumu kullandım” diye konuştu.

RİHA