Bizi takip edin

Haber

Ev baskınında 2 kadın infaz edildi

->

-> 90

Sêrt’te bir eve düzenlenen polis baskınında 2 kadının infaz edildiği öğrenildi. Görgü tanıkları da infazın evde değil sokakta gerçekleştiğini anlattı

Sêrt’in (Siirt) Çal Mahallesi’nde 215. Sokak’ta dün gece saat 00.35’te bir eve düzenlenen polis baskınında 2 kadının infaz edildiği belirtildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Siirt Valiliği ise, 2 kadının çatışmada öldürüldüğünü ileri sürdü. Valilik açıklamasında 2 kadının PKK’li olduğunu iddia etti.

Görgü tanıkları: Sokakta infaz ettiler

Görgü tanıkları da olayın evde değil, sokakta yaşandığını söyledi. Güvenlik nedeniyle ismini vermek istemeyen bir görgü tanığı, “Olay hemen evimin karşısında gerçekleşti. Saat 00.30 gibi silah sesi duyduk. Silah sesleri 5 dakika sürdü. Ben pencereden baktığımda bir kişi yerde yatıyordu ve polisler yerde yatan kişiye hala ateş ediyordu. Silah sesleri kesildikten 1-2 saat sonra patlama sesi duyduk. Ölen kişinin bulunduğu yerde polisler bir şey patlattı. Ben sadece bir cenaze gördüm. Ambulansa bir cenaze koydular” dedi. Mahallede oturan bir başka görgü tanığı da bu ifadeleri doğruladı.

Sokakta bir çukur oluştuğu ve çok sayıda boş mermi kovanının olduğu görüldü.

SÊRT