Bizi takip edin

Politika

DBP Eşbaşkanı Tuncel’den mesaj: Dayanışmayı büyütelim

->

-> 79

Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden yeni yıl mesajı gönderen DBP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, Türkiye’nin açık bir cezaevine dönüştürüldüğünü ifade ederek, dayanışmayı büyütme çağrısında bulundu

Amed Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlarının gözaltına alınmasını protesto ettiği 6 Kasım 2016’da gözaltına alınarak, tutuklanan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eşbaşkanı Sebahat Tuncel, Silivri F Tipi Kapalı Cezaevi’nden partisine yeni yıl mektubu gönderdi. DBP Genel Merkezi tarafından paylaşılan mektupta, şu ifadelere yer verildi:

‘Asla başaramayacaksınız’

“Kendi iktidarı için savaşı, çatışmayı ve köleliği dayatanlara karşı inatla ve ısrarla barışı, özgürlüğü, demokrasi ve adaleti savunmak, sadece savunmak değil bunun için kararlı mücadele etmek başarıyı getirecektir, buna inanmalıyız. Egemenler bize ‘Asla başaramayacaksınız’ diyorlar ve bizim umudumuzu kırmak için her türlü hile ve oyuna başvuruyorlar. Biz de onlara şunu demeliyiz; Asla ve asla başaramayacaksınız. Çünkü bizim için özgürlük ve umut geçici bir heves değil yaşamın anlamıdır. Hayatı kazanmak için umudumuzu her gün coşkuyla büyüteceğiz ve biz kazanacağız.

‘Barışı gerçek kılacağız’

Türkiye’yi açık bir cezaevine çeviren zihniyete karşı duvarları yıkmak, zincirleri kırmak ve mücadele etmekten başka seçenek ve şans olmadığını bilmeliyiz. İnanıyorum ki bu süreçte dayanışmayı büyüterek, daha çok yan yana gelerek iktidarın hevesini kursağında bırakacaksınız ve faşizme geçit vermeyeceksiniz. Hepinize selam ve sevgilerimi iletiyorum. İçerde dışarıda, derste sırada, tarlada, fabrikada nerede olursak olalım umudu büyütüp, demokrasiyi, özgürlüğü ve barışı gerçek kılacağız.”