Bizi takip edin

Kültür-Sanat

Sanatçılar ‘Artvin’e ses ver’ecek

->

-> 19

Artvin Cerattepe’de Cengiz Holding’in yapmak istediği altın madenine karşı direnen halka destek vermek isteyen sanatçılar, Artvin STK ve Platformları’nın çağrısı ile bir araya geldi. İstanbul Küçükçiftlik Park’ta 18 Aralık Pazar günü düzenlenecek olan konserin sloganı “Artvin için ses ver” olacak. Konserde sahne alacak sanatçılar herkesi konser alanına çağırdı.

‘Ekolojik mücadelede yer almak için’

Sanatçılardan Cahit Berkay, “Artvin’de doğaya ve insanlığa yönelik olarak yapılmak istenilen bu kötü uygulamalara dur demek için ben de dayanışmada seve seve yer alıyorum” dedi. Sanatçı Yasemin Göksu da, herkesin ekoloji mücadelesinde yerini alması gerektiğini belirterek, “Cerattepe özellikle sadece Türkiye değil, dünyada hem bitki örtüsü hem de canlılar açısından çok önemli bir yere sahip. Buna rağmen her zamanki gibi devlet politikaları orayı o ekolojiyi mahveden patrondan yana bir saf tutma durumunda. Cengiz Holding’den önce yabancı şirketlerle de baş etmek zorunda kalmışlardı” diye uyardı.

Konserde, Edip Akbayram, Cahit Berkay, Onur Akın, Hüseyin Turan, Erdal Güney, Mehmet Gümüş, Taner Öngür, Bayar Şahin, Yasemin Göksü, Türkü Akbayram, Marsis, Teoman Kumbaracıbaşı, Tanju Topal, Yusuf Aydın, Aydoğan Topal, İbrahim Özbayrak, Bahadır Ural, Erkut Küçükşahin, Uğur Dayal gibi isimler sahne alacak.

İSTANBUL