Bizi takip edin

Haber

Doğan medyanın Ankara sorumlusu gözaltında

->

-> 16

Doğan Holding Ankara Sorumlusu Barbaros Muratoğlu, Gülen Cemaati soruşturması kapsamında gözaltına alındı

Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinden biri olan Barbaros Muratoğlu bu sabah saatlerinde gözaltına alındı. Grubun Ankara temsilciliği görevini yürüten Barbaros Muratoğlu’nun İstanbul’a getirileceği belirtiliyor.

Hükümete yakın Akşam gazetesi, bir hafta önce manşetine taşıdığı Barbaros Muratoğlu’nu “Aydın Doğan’ın FETÖ kriptosu” olarak lanse etmişti. Gazete, “Doğan Holding Ankara temsilcisi Barbaros Muratoğlu’nun 17/25 Aralık’tan sonra üst düzey FETÖ’cülerle sıkı ilişki içinde olduğu tespit edildi” diye yazmıştı.

Muratoğlu’nun gözaltına alınmasının ardından havuz medyanın tetikçisi Cem Küçük Twitter hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Küçük, Aydın Doğan ve Ahmet Hakan’ın tutuklanacağını iddia etti. Küçük, “Aydın Doğan için geri sayım başladı. Adamı Barbaros Muratoğlu gözaltına alındı. Barbaros Muratoğlu demek Aydın Doğan demektir. Muratoğlu, Doğan’ın FETÖ işlerini yaptı 2011-16 dönemi” dedi. Mesajının devamında Küçük, “Ahmet Hakan 2013-16 arası FETÖ’ye bilerek isteyerek yardım ve yataklık ettin, dostun Barbaros gibi. Ne olacak şimdi?” ifadelerine yer verdi.