Bizi takip edin

Haber

Adana’da bilanço ağırlaşıyor!

->

-> 34

Adana Valiliği önünde şiddetli patlama meydana geldi. Patlamada 2 kişi yaşamını yitirdi, yaralı sayısı ise 33’e çıktı

Adana Valiliği’nin açık otoparkında şiddetli bir patlama meydan geldi. Meydana gelen patlama tüm kentte duyulurken olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Patlamanın ardından yangın çıkarken valilik binası ve çevre binalarda hasarlar meydana geldi. Valiliğe giden tüm yollar polisler tarafından kapatıldı. Adana Valiliği patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, Adana merkez Seyhan ilçesindeki Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı’nda bulunan Adana Valiliği’nin önündeki açık otoparktaki patlamanın saat 08.05’te meydana geldiği belirtilirken, ilk belirlemelere göre patlamanın bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği ifade edildi. Patlamanın 33 plakalı bir araçla gerçekleştiği iddia ediliyor.

Yaşamını yitirenlerin kimlikleri netleşti

Patlamada hayatını kaybedenlerin kimlikleri netleşti. Hayatını kaybedenlerin, Valilikte görevli bahçıvan Gökhan Aygün (25) ile Göç İdaresi Müdürlüğü personeli iken OHAL Birimi’nde görevlendirilen Kadir Kırbaşçı olduğu belirlendi. Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kamil Eskimez ile Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde görevli Uğur Temur’un da aralanda bulunduğu 33 kişi çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Yaralılardan bazılarının ayakta tedavi gördükten sonra taburcu edildiği bildirildi.

Patlamanın ardından ilk resmi açıklamayı yapan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Bombalı araç valilik makam girişine yakın yerde patlatıldı. Bir kadın tarafından gerçekleştirildiği tahmin ediliyor” diye konuştu.

İkinci saldırı iddiası

Öte yandan Adana’daki bombalı saldırının ardından 15.25’te merkez Seyhan İlçesi Küçükdikili Mahallesi’nde hafif ticari bir aracın sürücüsü polis tarafından vuruldu. Sürücü yaşamını yitirdi. Bomba düzeneği olduğu iddia edilen araç, ablukaya alındı.

HABER MERKEZİ