Bizi takip edin

Haber

Erdoğan ve Alpay tahliye edilmiyor

->

-> 29

İddianameleri bugün kabul edilen Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu tutuklu üyeleri yazar Aslı Erdoğan ve Dil bilimci Necmiye Alpay’ın, ‘Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma’ suçundan tahliyelerine, ‘örgüt üyeliği’ suçundan ise tutuklulukların devamına karar verildi

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından bugün iddianameleri kabul edilen ve haklarında ağırlaştırılmış müebbetten davası açılan, kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu tutuklu üyeleri yazar Aslı Erdoğan ve Dil bilimci Necmiye Alpay, tutukluluk durumlarıyla ilgili ara karar verildi. Aslı Erdoğan ile Dil bilimci Necmiye Alpay hakkında “devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozma” suçundan tahliyesine karar verildi. Ancak mahkeme, Erdoğan ve Alpay’ın “örgüt üyeliği” suçundan tutukluluklarının devamına karar verdi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşması 29 Aralık’ta görülecek dava kapsamında gazetenin Yayın Danışma Kurulu üyesi Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay ile gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Zana Kaya ve Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya hakkında, “Devletin birlik ve bütünlüğünü bozmak”, “örgüt üyesi olmak” ve “örgüt propagandası” yapmak iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Özgür Gündem iddianamesi kabul edildi

muzekkere-1 muzekkere1-1