Bizi takip edin

Emek-Ekonomi

Dolar toplantısı bugün!

->

-> 8

Rekor üzerine rekor kıran Dolar hükümeti harekete geçirdi. Dün Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanması beklenen Ekonomi Koordinasyon Kurulu bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor

Doların kötü gidişatı üzerine Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında dün saat 13.30’da yapılması planlanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nu toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bu akşam saat 19.30’da toplanıyor. Kurdaki yükseliş ve ekonomideki son gelişmelerin ele alınacağı toplantı Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekeleştirilecek.

Merkez Bankası ülkede olup bitenden habersiz!

Dolar’ın 3,30 lira seviyelerine çıkmasının ardından Ekonomik Koordinasyon Kurulu 18 Kasım’da acil olarak toplanmış, 4 saatlik görüşmeden sonra “Ekonomik gelişmeler kapsamlı bir şekilde ele alındı. Ekonomimizin direncini artıracak reformlar hızlandırılacak. Reel sektörün desteklenmesine yönelik adımlar devam edecek. Merkez Bankası fiyat istikrarı için tedbirler alacak. Piyasalardaki hareketlilik küresel kaynaklı” açıklaması yapılmıştı.