Bizi takip edin

Ekoloji

Her şey bir maymun ısırığıyla başladı!

->

-> 29

Libya’da bir bakkalın maymununun yoldan geçen genç bir kadına saldırıp başörtüsünü çekmesi ve kızı ısırması üzerine çatışma çıktı. 4 gün süren çatışmalarda 21 kişi öldü, 100 kişi de yaralandı.

Libya’nın Sebha kentinde bir maymun ısırığı yüzünden çıkan çatışmaların perde gerisinde Evlad Süleyman ve Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi taraftarı olarak bilinen Guedadfa kabilelerinin uzun süredir birbirlerine düşmalığı yatıyor.

Geçen perşembe günü Guedadfa kabilesine üye olan bir bakkalın maymununun yoldan geçen liseli genç kadınlara saldırmasıyla patlak veren olayda maymun kızlardan birinin başörtüsünü çekip kızı ısırdı. Bunun üzerine Evlad Süleyman kabilesi hem maymunu hem de Guedadfa kabilesinin 3 üyesini öldürdü. Daha sonra iki kabile de birbirlerine havan topları, füzeler ve tanklarla saldırdı. Çatışma dört gün sürdü. Sebha kent hastanesi, olaylarda 21 kişinin hayatını kaybettiğini, 100 kişinin de yaralandığını açıkladı. Sebha Belediye Meclisi ise yayımladığı açıklamayla, tarafları ateşkese davet etti. HABER MERKEZİ