Bizi takip edin

Haber

Dayanışmayla 100 ev onarıldı

->

-> 15

Colemêrg’in Gever ilçesinde 79 gün süren operasyonlar sonucu evleri kullanılamaz duruma gelen aileler için sosyal medya üzerinden kampanya başlatan Necip Çapraz isimli yurttaş, bugüne kadar 100’e yakın evin onarımına katkı sundu

Colemêrg’in (Hakkari) Gever (Yüksekova) ilçesinde yaşayan Necip Çapraz isimli yurttaş, 79 gün süren operasyonlar sonucu evi kullanılamaz hale gelen aileler için sosyal medyada başlattığı kampanya kapsamında toplanan inşaat malzemelerini ailelere ulaştırıyor. Yakılan veya yıkılan bir evin fotoğrafını çekip o evin neye ihtiyaç duyduğunu yazıp sosyal medyada paylaşan Çapraz, bugüne kadar 100’e yakın evin onarılmasını sağladı.

‘Onarılacak binlerce ev var’

Yasak kalktıktan sonra mahalleleri gezdiğini ve gördüğü manzara karşısında “Ben ne yapabilirim?” sorusunu kendine yönelttiğini dile getiren Çapraz, sosyal medyanın etki alanına dikkat çekti. Kesinlikle para almadıklarını, destek sunmak isteyenlerin onarım için gerekli inşaat malzemelerini göndermelerini istediklerini söyleyen Çapraz, “Yüksekova halkıyla dayanışmak isteyen yurttaşlar, çatı malzemesi, tuğla, çimento, kapı ve pencere gibi gerekli inşa malzemelerini alıyorlar. Destek sunan yurttaşlar, Yüksekova’da herhangi bir firma ile anlaşıyor, biz de gidip malzemeleri alıp ihtiyacı olan yurttaşlara teslim ediyoruz” dedi. Gelen destek malzemesiyle şu ana kadar 100’e yakın evin onarıldığını dile getiren Çapraz, halen onarılmayı bekleyen binlerce evin olduğunu hatırlattı.

Her türlü malzemeye ihtiyaç var

Bu yıl ilçeye kışın geç geldiğini bunun da evlerini onarmaya devam eden yurttaşlar için bir avantaj olduğunu dile getiren Necip Çapraz, “Biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yurttaşların duyarlı olmasını istiyoruz. Buradaki insanların bir evde kullanabileceği her türlü malzemeye ihtiyaç var. Bu konuda yardım etmek isteyen bizlere ya da diğer kurumlara ulaşıp, dayanışma elini Yüksekova halkına uzatabilirler” şeklinde konuştu.

COLEMÊRG