Bizi takip edin

Dünya

Düğünü kana buladılar

->

-> 4

Dîlok’ta Ağustos 2016’da Kürtlerin düğününe yönelik yapılan kanlı saldırının bir benzeri Irak’ın Felluce kentinde yaşandı. Mozambik’te de bir tankerden petrol alma girişimi sırasında yaşanan patlamada 73 kişi yaşamını yitirdi

Irak’ın Anbar Vilayeti’ne bağlı Felluce kentinde bir düğün törenine düzenlenen intihar saldırısında en az 40 kişi yaşamını yitirdi.

Felluce’nin 35 kilometre güneyindeki Emiriya el Felluce kentinde bir polisin düğününe bombalı araçla intihar saldırısı düzenlendi.

Saldırıda en az 40 kişinin yaşamını yitirdiği, 60 kişinin de yaralandığı bildirildi. Güvenlik makamları, saldırı düzenlenen düğünün çok sayıda güvenlik görevlisinin katılması nedeniyle özellikle seçildiğini düşünüyor. Basın saldırının DAİŞ çetelerince düzenlendiğinin tahmin edildiğini yazdı. Haziran ayı sonunda tümüyle DAİŞ çetelerinden kurtarılan kentte çetelerin daha önce de benzer saldırılar düzenlediği biliniyor. Bombalı araçla yapılan saldırıda yaralı sayısının yüksek olması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
Benzer bir şekilde Dîlok (Antep) kentinde de Ağustos 2016’da gerçekleştirilen intihar saldırısında onlarca kişi hayatını kaybetmişti.

 

FELLUCE