Bizi takip edin

Kadın

Anaokulunda cinsel istismar

->

-> 14

S.K. ve A.K. çifti, 3 yaşındaki çocuklarının Yenimahalle Anaokulu’nda cinsel istismara uğradığını söylemesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık tarafından soruşturma başlatılırken, anne S.K., okul yönetiminin olayın üstünü örtmeye çalıştığını ifade etti

Zonguldak’ta oturan S.K. ve A.K. çifti, geçen Ekim ayında Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Yenimahalle Anaokulu’ndan aldıkları 3 yaşındaki çoçuklarının okulda bir adamın tacizine uğradığını söylemesi üzerine savcılığa başvurarak suç duyurusunda bulundu. İddia ile ilgili başlatılan soruşturma kapsamında okul müdürü H.A.K.’nın ifadesi alınırken, MEB de konuyla ilgili inceleme başlattı. Okulun güvenlik kameralarını incelemek istediğini belirten S.K., okul idaresinin kendisine geriye dönük kayıt tutmadıklarını söylediğini ifade etti.

‘Olayın üstünü kapatmaya çalıştılar’

Okul idaresinin bu olayı kapatması için kendisini ikna etmeye çalıştığını, bunu yapamayınca da kızını okula getirmemesini istediklerini anlatan anne S.K., “Zaten kızımı o okula asla göndermem” dedi. S.K.’nın büyük kızı S.K. de “Gerçeğin ortaya çıkmasını istiyorum. O gün ne olmuş, dışarıdan birisi mi girmiş, yoksa içerdeki birisi mi yaptı bu olayı? Kardeşim akıllı bir çocuk, ne olduğunu, başından ne geçtiğini ya da mahremiyetini biliyor. Durup dururken böyle bir şey söylemez. Biz bu olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

HABER MERKEZİ