Bizi takip edin

Haber

‘Sokağa çıkma yasağı kalktı ama sokak kalmadı’

->

-> 52

Şirnex’te ‘sokağa çıkma yasağı’nın kısmi olarak kaldırılmasının ardından kent halkını ziyaret eden HDP’li milletvekilleri, yasağının kalktığını ama sokağın kalmadığını, dile getirdi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şirnex Milletvekili Aycan İrmez ve Êlih (Batman) Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Şirnex’te “sokağa çıkma yasağının” kısmi olarak kalması ile kent halkını ziyaret etti. Mahalle ziyaretleri sırasında konuşan İrmez, Yasak kalktı ama bir sokak kalmamış. Şırnak’ta bir soykırım politikası söz konusu. 4 gündür aileler ile görüşüyoruz. Aileler evlerini yerini dahi bulamadıklarını ifade ediyor” diye konuştu.

Aslan da, “Şırnak’ta olduğumu bilmesem; kendimi Filistin’de sanacaktım. Bunu İsrail Filistin’e yapmamıştır. Bu şehir Nuh Tufanından bu yana çok şey atlatmıştır. Bunu da atlatacaktır. Nasıl ki o gün dümdüz edilen bu şehir bayır hale getirmiş ise, bu gün de aynı şey olacak. Bu toprağın cesaretli insanları bunu da atlatacaktır. Bu yıkımı yapanlara kar kalmayacaktır” diyerek dayanışma çağrısı yaptı. Milletvekilleri mahallelerdeki ziyaretin ardından Silopiya’da (Silopi) katledilen Fatma Uyar’ın ailesini ziyaret etti.

ŞIRNEX