Bizi takip edin

Haber

Erdîş’te dehşet iddia

->

-> 19

Erdîş’te ‘PKK’ye operasyon’ adı altında bir eve yapılan baskınla ilgili dehşet verici bir iddia ortaya atıldı. Ev sahibi Ahmet Ataman’ın abisi Nurettin Ataman, kardeşi ve eşi Hediye Ataman’ın evde bulunduğu esnada ateş açıldığı ve içerdekilerle birlikte evin yandığını söyledi

Wan’ın Erdîş (Erciş) ilçesi Çelibibağı Mahallesi’nde gece saatlerinde Ahmet Ataman’ın evine asker ve polis baskın düzenledi. Baskınla ilgili tüyler ürpertici bir iddiada bulunan Ataman Ailesi, evin içerisindeki yurttaşlarla birlikte ateşe verildiğini söyledi. İçeride kardeşi Ahmet Ataman ve kardeşinin eşi Hediye Ataman’ın bulunduğunu belirten Nurettin Ataman, sabah saatlerinde kepçelerle yıkılan evden Hediye Ataman’ın yanmış cenazesinin çıkarıldığını söyledi.

Önce yaktılar sonra yıktılar

Edinilen bilgilere göre, gece saat 03.00 sularında mahalleye giren asker ve polis evin etrafını sararak “Evde PKK’liler var” iddiasıyla ateş açmaya başladı. Bir süre sonra yanan eve kimseyi yaklaştırmayan asker ve polisin, olay bölgesine gelerek müdahale etmeye çalışan Ahmet Ataman’ın akrabaları Halit Ataman, Ömer Ataman, Suphi Ataman ve Kamuran Yiğit’i darp ederek gözaltına aldığı bildirildi. Yakıldıktan sonra sabah saatlerinde getirilen kepçeler ile yıkılan evden kardeşinin eşi Hediye Ataman’ın cenazesinin çıkarıldığını söyleyen Nurettin Ataman, kardeşinin akıbetini ise, öğrenemediklerini belirtti. Ataman, asker ve polisin gece saatlerinden bu yana kimseyi eve yaklaştırmadığını ve kendilerini de darp ederek bir eve kapattığını anlattı.

WAN