Bizi takip edin

Emek-Ekonomi

Dolar rekor üstüne rekor kırıyor

->

-> 83

Küresel piyasalardaki gelişmelerin yanı sıra, Türkiye’de HDP milletvekillerinin tutuklanması ve iç siyasetteki gerilimin etkisiyle dolar, rekor üzerine rekor kırıyor. Dolar kuru bugün 3.40’ı buldu

Amerika Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen’in faiz artışı olabileceği ifadeleri ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) eşbaşkanları, milletvekillerinin tutuklanması ve iç siyasetteki gerilimin etkisiyle dolar rekorunu tazeliyor. Dün 3.32 seviyelerinde başladığı günü 3.37’nin üzerine tamamlayan dolar, bugün de sabah Asya piyasalarında 3.38’in üzerinde açıldıktan sonra da yükselmeye devam ederek 3.40’ı gördü.

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun (EKK), Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında saat 16.00’da toplanacağı duyuruldu. Başbakanlık kaynakları EKK’nın bugün saat 16.00’da Çankaya Köşkü’nde toplanacağını duyururken, toplantının gündemi konusunda ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Dolardaki yükseliş, TL’nin değer kaybetmesi finansal piyasalarda tedirginliği üst sınırlara çıkartırken, gözler Merkez Bankası’nın alacağı tedbirlere çevrildi.

HABER MERKEZİ