Bizi takip edin

Yaşam

Açlıktan ölenlerin ülkesi!

->

-> 13

Samsun’da rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan iki buçuk aylık bebek, beslenme yetersizliği nedeniyle yaşamını yitirdi. Yaşamını yitiren bebeğin 26 yaşındaki babası Murat B.’nin işsiz olduğu öğrenilirken, anne Necla B., ise dilenerek yaşamaya çalıştıklarını söyledi. Anne Necla B., 2,5 yıl önce de 5 yaşındaki çocuğunu kaybettiklerini söyleyerek, “Ekmek parası bulmakta bile zorlanıyoruz. Şimdi bebeğim açlıktan, parasızlıktan öldü. İki çocuğum daha var. Onlar da aç” dedi.

2008 yılında vinç düşmesi sonucu sağ ayağının bilekten aşağısı kopan baba Murat B., ise iş kazası nedeniyle çalışamadığına vurgu yaparak, “Çalışamadığım için evime ekmek getiremiyorum. Kızımın ölme sebebi açlık. Durumumuzun ne olduğu belli. Yardım bekliyoruz. İki tane daha çocuğum var. Bakamıyorum. Elimden bir şey gelmiyor” dedi.

‘Açlıktan ölüyoruz, itirazımız var’

Öte yandan Dev-Lis’liler iki buçuk aylık bebeğin beslenme yetersizliği nedeniyle yaşamını yitirmesini okulun önüne ekmek bırakarak protesto etti. İncirli Endüstri Meslek Lisesi önüne gelen öğrenciler, “Onlar saraylarda yaşarken, biz açlıktan ölüyoruz, itirazımız var!” diyerek durumu protesto etti.

SAMSUN