Bizi takip edin

Haber

Dersim Belediyesi’ne kayyum atandı

->

-> 83

Dersim Belediyesi’ne de Tunceli Vali Yardımcısı Olgun Öner kayyum olarak atandı. Öner’in belediye binasına gelirken, yurttaşlar tarafından protesto edildi. Polis yurttaşlara saldırdı

İçişleri Bakanlığı vakit kaybetmeden Dersim Belediyesi’ne de kayyum atadı. Dersim Belediyesi eşbaşkanları Mehmet Ali Bul ile Nurhayat Altun’un sabaha karşı tutuklanmasının ardından İçişleri Bakanlığı belediyeye kayyum atadı. İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla eşbaşkanlar görevden uzaklaştırılarak yerine Tunceli Vali Yardımcısı Olgun Öner kayyum olarak atandı. Belediye eşbaşkanlarının tutuklanması ve Belediye’ye kayyum atanmasının ardından polis, belediye binasına ikinci kez baskın düzenledi. Çevik kuvvet otobüsü ve zırhlı araçlarla gelen polisler, odalarda arama yapmaya başladı.

Halka saldırı

Daha sonra jet hızıyla kayyum olarak atanan Tunceli Vali Yardımcısı Olgun Öner, polis ordusu eşliğinde belediye binasına geldi. Tunceli Valisi ile birlikte hizmet binasına gelen Öner’i halk protesto etti. Belediyeye gelen polislerin ilk icraatı belediye binasına asılan “Halkın iradesi rehin alınamaz” pankartını indirmek oldu. Buna müsaade etmeyen HDP’li vekil ile polisler arasında tartışma yaşandı. Polis belediye önüne gelen yurttaşlara saldırırken, yurttaşların protestosu sürüyor.